_promo.png2
Bonafornax
Léto na Šumavě Tisk

Pondělí, 28. 7. 2014

Po červnovém pobytu s želivskými hasiči jsme na Spáleništi strávili další dva nádherné týdny: koncem června přípravou a organizací mezinárodních závodů Intercup Humanity a v červenci na našem letním výcvikovém táboře. Zní to skoro neuvěřitelně, ale malá Brigita projevuje snad ještě větší temperament a chuť do práce než její máma Elis, pracovat s ní je opravdu radost. S její mámou a babičkou jsme se věnovali hlavně stopám, Arina pak měla pobyt zpestřený i praktickým zásahem na výzvu PČR, zatím nemůžeme uvést žádné podrobnosti.

 
Týden s Brendy Tisk

Pátek, 20. 6. 2014

Od neděle jsme měli na hlídání naší odchovankyni Brendy. A protože jsou s Brigitou obě klonem své matky Elis exteriérově i povahou, užili jsme si pěkně divoký týden. Brigita si aspoň vybila svou energii něčím jiným než ničením nejrůznějších věcí.

 

 
Spáleniště s SDH Želiv Tisk

Pondělí, 16. 6. 2014

Čas strávený na Spáleništi jsme si letos rozšířili  o týdenní účast na výcvikovém táboře psovodů z Vysočiny. Berňáci měli početní převahu, protože se zúčastnil i otec našich posledních štěňat Gasty. Týdenní trénink byl pro Brigitu velkým přínosem, pokročili jsme hodně dopředu. Spolehlivě už hledá nosem, figuranty už jí schováváme do jednoduchých úkrytů.  S Arinou a Elis jsme chodili hlavně plavat, což je pro ně nejlepší rehabilitace. Fotky

 

 
1. půlročniny vrhu B Tisk

Pondělí, 19. 5. 2014

Čas rychle ubíhá a štěňatům bude za chvíli půl roku. Ještě když byla u nás, říkali jsme si, jak by bylo krásné, kdyby se taková velká smečka někdy v budoucnu sešla. A první příležitost byly právě půlnarozeniny. Počasí nám v neděli vůbec nepřálo, přesto se na jineckém cvičáku sešlo hned deset štěňat, přijel i tatínek Gasty. Byla to skvělá příležitost porovnat exteriér i povahu jednotlivých potomků, a protože skoro všichni navštěvují nějaký cvičák, proběhlo i rodinné cvičení poslušnosti a překážek. Ze setkání jsme měli hodně dobrý pocit, všem děkujeme za účast a někdy příště zase v Jincích! Fotky z akce

 
Ukázka v Temelíně Tisk

Pátek, 25. 4. 2014

Dubnové soustředění naší brigády jsme měli zpestřené účastí na sobotní předváděčce v Temelíně. Akce jsme rádi využili pro další socializaci Brigitky, více v článku Ukázky a cadavery.

 
Elis bezchybná na RH-FLA Tisk

Úterý, 25. 3. 2014

Na březnovém soustředění brigády se konaly zkoušky podle mezinárodního zkušebního řádu IPO-R. Elis se zúčastnila v kategorii ploch a po solidní poslušnosti za 83 bodů se blýskla bezchybným výkonem ve speciálu, oceněným plným počtem 200 bodů. Vyrovnala tak výkon mámy Ariny na ZTV2 před třemi lety. Arina měla tentokrát klidový režim po operaci prasklého kolenního vazu, Brigit se pak s ostatními mladými psy učila základním dovednostem záchranářského psa. Více o soustředění v článku V duchu IPO-R.

 
Elis složila ZTV/C Tisk

Čtvrtek, 6. 3. 2014

Po mateřské pauze je Elis opět v plném výkonu, v neděli složila v Mokrém u Českých Budějovic svou 20. zkoušku z výkonu - speciální zkoušku terénního vyhledávání cadaver ZTV/C na 175 bodů a známku dobrá. Ani porod a výchova dvanácti štěňat Elisce vůbec nedokázaly ubrat z jejího typického temperamentu a chuti do práce.

 
Únorové jaro na Spáleništi Tisk

Čtvrtek, 6. 3. 2014

Pětidenní únorové soustředění záchranářů na Spáleništi se sice oficiálně jmenovalo lavinové, konec letošní zimy ale nabídl jen ubohé zbytky zledovatělého sněhu. Cvičit se tedy dalo cokoliv kromě lavin, příznivých stopařských terénů jsme s Brigitou využili pro nácvik prvních krátkých propamlskovaných stopiček. Nová zábava se jí moc líbila, vypadá to, že by mohla jít ve šlépějích své babičky. Kromě stop jsme si prošli i celý sutinový trenažér, Brigita si zkusila i první přímé vyštěkávání figurantů.

 
Návštěvy u štěňat Tisk

Úterý, 18. 2. 2014

Dorazily nám už z ČMKU průkazy původu, čehož jsme využili k prvním návštěvám štěňat v jejich nových domovech. Postupně jsme byli u Beccy, Brendy, Brixie, Báry, Bernadetty, Barta, ostatní nás ještě čekají. Všude nás přivítala čilá a sebevědomá štěnda, novým majitelům patří uznání a dík za úspěšné pokračování v socializaci. V neděli jsme cestu za Bartem spojili i s návštěvou tatínka Gastyho, Brigita a Elis se zúčastnili i místního výcvikového odpoledne, Brigitce se cvičení s dospěláky moc líbilo. Fotky z výcviku. Hned další den jsme jeli potrénovat na náš domovský cvičák v Jincích, přijeli i páníčci s Beccou a Brendy, všechny tři ségry se spolu důkladně vyvztekaly.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL