promo.png
Bonafornax
Brenda složila zkoušku RH-FLE Tisk

Úterý, 19. 5. 2015

V neděli v Praze získala Brenda svou čtvrtou zkoušku - záchranářskou zkoušku terénního vyhledávání RH-FLE podle mezinárodního zkušebního řádu IPO-R. Gratulujeme a ať to štěká i dál!

 
Stříbro na Poháru plemen Tisk

Neděle, 17. 5. 2015

Minulou sobotu se na Spáleništi konal obnovený Pohár plemen. Jedná se o závod tříčlenných družstev složených ze tří psů jednoho plemene, kde jeden nastupuje v sutině, druhý v terénu a třetí na poslušnosti. Berňáky zastupovalo rodinné družstvo naší chovatelské stanice: matka Elis (terénní vyhledání) a dcery Brigitte (sutinové vyhledání) a Brenda (poslušnost). V konkurenci šestnácti různých plemen jsme se neztratili a se ziskem 263 bodů obsadili druhé místo. Více v článku Pohár plemen, fotky na rajčeti a rajčeti.

 
Jedenapůlroční narozeniny vrhu B Tisk

Pondělí, 4. 5. 2015

Za pár týdnů to bude už jeden a půl roku, co se narodilo 12 štěňat vrhu B. A protože v květnu se venku slaví líp než v listopadu, stanou se asi půlročniny tradicí. Na jinecký cvičák tentokrát dorazilo 8 odchovanců - pět fenek a všichni tři bráškové. Kromě sourozeneckého pošťuchování proběhl i regulérní výcvik poslušnosti, překážek a nakonec i ukázka záchranářského výcviku. Všichni byli moc šikovní, majitelům děkujeme za účast i za perfektní vztah se svými psími kamarády a někdy zase v Jincích na shledanou! Fotky z akce jsou na rajčeti a rajčeti, Video na youtube.

 

 
Brigita a Brenda složily zkoušku BH Tisk

Čtvrtek, 30. 4. 2015

V sobotu v Netolicích složily Brigita a Brenda zkoušku BH podle zkušebního řádu IPO. Tato dost nudná zkouška ani jednu moc nebavila, určitě by raději někde v sutině štěkaly na figuranty.

 
Pohár výcvikářů 2015 Tisk

Středa, 22. 4. 2015

V neděli jsme s Brigit vyrazili do Luštěnice na první záchranářské závody. Konal se Pohár výcvikářů v sutinách podle zkoušky ZZP1. Původní záměr byl trochu ji otrkat na ostrých závodech, vzhledem k jejímu věku 16 měsíců se zdálo, že ve startovním poli osmnácti čtyř- a pětiletých zkušených psů nemá moc šancí, všechno bylo ale jinak. Brigita předvedla dva výborné speciály za 129 a 65 bodů, přidala krásnou poslušnost za 90 a celkovým počtem 284 bodů zvítězila ve známce velmi dobrá, navíc dostala cenu pro nejmladšího psa. Největší radost jsme ale měli z jejího přístupu, předvedené nadšení a chuť do práce se tak často nevidí. Fotky ze závodů jsou na rajčeti, výsledky na stránkách szbk.

 
Bernadetka složila zkoušku ZOP Tisk

Úterý, 7. 4. 2015

Další odchovanec z vrhu B slavil výcvikový úspěch: Bernadette Bona Fornax v neděli složila zkoušku ZOP na nádherných 95 bodů a známku výborně. Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!

 
Elis ZLP/C, Brigita ZLP1 Tisk

Pondělí, 2. 3. 2015

Od 19. do 22. února se na Spáleništi konala druhá část letošního kurzu lavinových prací. Součástí byly tentokrát i dvoje zkoušky: Elis se v pátek zúčastnila speciální zkoušky lavinových prací cadaver ZLP/C. V denním i nočním speciálu podala skvělý výkon, zkoušku složila na 193 bodů a známku výborná. V sobotu pak Brigita nastoupila na lavinovou ZLP1. Na svých 14 měsíců pracovala moc pěkně, zejména jí bavily speciály, poslušnost už tolik ne. Celkem získala 255 bodů, známku dobrá a záchranářský šáteček za svou první "jedničku". Více na stránkách JČZBK, fotky zde.

 
Leden na Spáleništi Tisk

Pondělí, 2. 2. 2015

Od středy 21. do neděle 25. ledna jsme se zúčastnili tradičního lavinového soustředění na Spáleništi. Arina s Elisou se věnovaly hlavně nácviku vyhledání cadaveru na sněhové pláni, Brigita v této oblasti udělala první krůčky v cadaverovém trenažéru. Nových výcvikových činností ale pro ni bylo víc: vyhledávání rukavic ztracených ve sněhu, chůze ve stopě lyží, jízda na saních, vyštěkávání figurantů v lavinových úkrytech. Jako každému správnému berňákovi jí pohyb ve sněhu přináší maximální radost, v únoru uvidíme, co se všechno naučila. Více o soustředění a fotky v článku Sněhové nadšení.

 
Zkouškové oslavy 1. narozenin Tisk

Středa, 26. 11. 2014

V neděli byl tomu právě rok, kdy se Elis narodilo dvanáct štěňat vrhu B. Uteklo to jako voda, dnes jsou ze všech krásní, skoro už dospělí berňáci, máme z nich (a z jejich páníčků) velkou radost. Od stáří jednoho roku mohou psi nastupovat na první záchranářské zkoušky a protože jiný termín už v tomto roce nebyl k dispozici, vyšlo to právě na narozeninový den. V neděli tak na zkouškách ZZZ v Netolicích naše štěňata tvořila celou polovinu startovního pole - jmenovitě Brigita, Brenda a Becca, tedy pravidelné účastnice tréninků v Jincích. Všem třem se podařilo zkoušku úspěšně složit: Brigita na 189 bodů a velmi dobře, Brenda 163 a dobře, Becca 150 a uspokojivě. Všem ještě jednou veliká gratulace a hodně dalších úspěchů! Na fotografii je zcela vlevo Brenda, uprostřed Brigita a napravo Becca.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL