promo.png
Bonafornax
Elis ZLP/C, Brigita ZLP1 Tisk

Pondělí, 2. 3. 2015

Od 19. do 22. února se na Spáleništi konala druhá část letošního kurzu lavinových prací. Součástí byly tentokrát i dvoje zkoušky: Elis se v pátek zúčastnila speciální zkoušky lavinových prací cadaver ZLP/C. V denním i nočním speciálu podala skvělý výkon, zkoušku složila na 193 bodů a známku výborná. V sobotu pak Brigita nastoupila na lavinovou ZLP1. Na svých 14 měsíců pracovala moc pěkně, zejména jí bavily speciály, poslušnost už tolik ne. Celkem získala 255 bodů, známku dobrá a záchranářský šáteček za svou první "jedničku". Více na stránkách JČZBK, fotky zde.

 
Leden na Spáleništi Tisk

Pondělí, 2. 2. 2015

Od středy 21. do neděle 25. ledna jsme se zúčastnili tradičního lavinového soustředění na Spáleništi. Arina s Elisou se věnovaly hlavně nácviku vyhledání cadaveru na sněhové pláni, Brigita v této oblasti udělala první krůčky v cadaverovém trenažéru. Nových výcvikových činností ale pro ni bylo víc: vyhledávání rukavic ztracených ve sněhu, chůze ve stopě lyží, jízda na saních, vyštěkávání figurantů v lavinových úkrytech. Jako každému správnému berňákovi jí pohyb ve sněhu přináší maximální radost, v únoru uvidíme, co se všechno naučila. Více o soustředění a fotky v článku Sněhové nadšení.

 
Zkouškové oslavy 1. narozenin Tisk

Středa, 26. 11. 2014

V neděli byl tomu právě rok, kdy se Elis narodilo dvanáct štěňat vrhu B. Uteklo to jako voda, dnes jsou ze všech krásní, skoro už dospělí berňáci, máme z nich (a z jejich páníčků) velkou radost. Od stáří jednoho roku mohou psi nastupovat na první záchranářské zkoušky a protože jiný termín už v tomto roce nebyl k dispozici, vyšlo to právě na narozeninový den. V neděli tak na zkouškách ZZZ v Netolicích naše štěňata tvořila celou polovinu startovního pole - jmenovitě Brigita, Brenda a Becca, tedy pravidelné účastnice tréninků v Jincích. Všem třem se podařilo zkoušku úspěšně složit: Brigita na 189 bodů a velmi dobře, Brenda 163 a dobře, Becca 150 a uspokojivě. Všem ještě jednou veliká gratulace a hodně dalších úspěchů! Na fotografii je zcela vlevo Brenda, uprostřed Brigita a napravo Becca.

 
Becca složila svou první zkoušku Tisk

Pondělí, 27. 10. 2014

Včera byla úspěšná další fenka z vrhu B - Becca. Na cvičáku v Kladně složila zkoušku ZZO podle Národního zkušebního řádu. Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

 
Brigita a Brenda složily zkoušku ZZO Tisk

Neděle, 12. 10. 2014

Včera v Netolicích složila Brigita svoji druhou zkoušku - ZZO podle Národního zkušebního řádu. Dostala 52 bodů a známku výborná. Tentokrát nás doprovodila i sestřička Brenda, které se také tuto zkoušku podařilo složit.

 
Elis pátá na Mistrovství republiky Tisk

Úterý, 7. 10. 2014

Díky chiropraktické péči MVDr. Enenkelové o Elisinu vyhřezlou plotýnku se její stav zlepšil natolik, že se Elis mohla zúčastnit sobotního Mistrovství republiky záchranných psů na Spáleništi. Přes dlouhou tréninkovou pauzu podala velmi bojovný výkon, ve dvou speciálech našla postupně všech šest subjektů a získala tak vrcholovou záchranářskou zkoušku ZPJ (zkouška pohotovostní jednotky). Zároveň získala i cenu za nejlepší speciál B. Na náročných záchranářských překážkách už se tolik nedařilo, celkový součet 293 bodů ale stačil na celkové 5. místo a tedy automatickou kvalifikaci na mistrovství v příštím roce. Výsledky jsou na stránkách szbk, fotografie zde a zde.

 
Brigita složila první zkoušku Tisk

Neděle, 28. 9. 2014

Od stáří 10 měsíců se pes může zúčastnit prvních dvou zkoušek: ZOP a ZZO. Tehoto věkového limitu dosáhla Brigita v úterý, v sobotu jsme nastoupili na první z nich - ZOP. Konala se v Hostivici, byli jsme zde poprvé, přesto výkon v tomto neznámém prostředí nebyl špatný. Dostali jsme známku velmi dobrá, jediný bod od výborné, hlavním cílem bylo ale získávání prvních společných zkouškových zkušeností.

 
Svod mladých Tisk

Středa, 17. 9. 2014

Další příležitostí k setkání štěňat vrhu B byl nedělní svod mladých v Zárybničné Lhotě u Tábora. Svod dopadl výborně, majitelům patří dík za účast i vzorné předvedení. Psi pak asi nejvíc ocenili společné hrátky v lesním jezírku. Na úvodní fotografii jsou zleva Becky, Barney, Barbara, Brigita a Bernadeta. Více fotek je v albu Barbary.

 
Léto na Šumavě Tisk

Pondělí, 28. 7. 2014

Po červnovém pobytu s želivskými hasiči jsme na Spáleništi strávili další dva nádherné týdny: koncem června přípravou a organizací mezinárodních závodů Intercup Humanity a v červenci na našem letním výcvikovém táboře. Zní to skoro neuvěřitelně, ale malá Brigita projevuje snad ještě větší temperament a chuť do práce než její máma Elis, pracovat s ní je opravdu radost. S její mámou a babičkou jsme se věnovali hlavně stopám, Arina pak měla pobyt zpestřený i praktickým zásahem na výzvu PČR, zatím nemůžeme uvést žádné podrobnosti.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL