promo.png
Bonafornax
6. týden Tisk

Neděle, 5. 1. 2014

Týdnem plným návštěv pokračovala velmi důležitá etapa rané socializace. Máma Elis si to se štěňaty teď vyloženě užívá, stále je provokuje ke hře, přitom je pořád šestkrát denně kojí. Štěnda přečkala bez jakékoliv známky strachu i silvestrovskou kanonádu, včera jsme potřetí odčervovali, v pondělí nás čeká čipování.

 
5. týden Tisk

Neděle, 29. 12. 2013

Štěňata pokračují v poznávání okolního světa. Bereme je už ven, svým dováděním zaplní celý dvorek. Do jejich her se zapojuje i maminka Elis, zatímco zodpovědnější babička Arina je vede k respektu ke starším, štěňata se u ní učí, kam až mohou ve svých provokacích zajít.

 
4. týden Tisk

Neděle, 22. 12. 2013

Štěňata prochází bouřlivým vývojem, rychle se učí, každý den nás překvapí něčím novým. Kromě spánku a jídla tráví většinu času hrou, loví hračky i sebe navzájem, ve vzájemných soubojích se učí řešit konflikty, najít si své místo v početné smečce. Každý den k nám chodí návštěvy, štěňata považují styk s cizími lidmi za běžnou věc. Jedí už všechno: štěněcí granule, kuřecí maso s rýží, tvaroh s pribiňákem, syrové hovězí, k tomu je Elis stále poctivě kojí. Včera jsme také podruhé odčervovali. Někteří noví páníčci stihli svým novým kamarádům ještě vybrat jména, v sekci odchovy jsou již rezervovaná štěňata označena svými novými jmény, volná jsou zatím podle barvy obojku.

 

 
3. týden Tisk

Sobota, 14. 12. 2013

Skončila vegetativní fáze vývoje a začalo nesmírně důležité období vtiskávání neboli impritingu. Štěňata se seznamují s okolím, lidskými i psími členy domácnosti, navždy si vrývají do paměti určité obrazy a vzorce chování. Vše, co se v této fázi zanedbá, se nedá už nikdy dohnat, snažíme se proto štěňatům zprostředkovat co nejvíc pozitivních zkušeností s okolním světem. Vítáme proto každou návštěvu kamarádů i nových zájemců. Zájem je zatím hlavně o fenky, závazně rezervované jsou čtyři, pro ostatní štěnda nejlepší pány ještě hledáme. V týdnu jsme také začali přikrmovat z misek, nejprve rýžovou kaší a od pátku i rozmočenými granulemi pro nejmenší štěňata.

 
2. týden Tisk

Neděle, 8. 12. 2013

Vývoj štěňat tento týden ještě pokračoval vegetativní fází. V úterý se začala otvírat očka, objevily se první komické pokusy o chůzi (viz facebook). Koncem týdne pak pozorujeme, jak si štěnda začínají uvědomovat své okolí, vzájemně se očichávají a ochutnávají. Z Elis se stala velmi výkonná dojnice, přikrmujeme jen občas. Aktuální hmotnosti a fotky jsou v sekci odchovy. Dnes ráno také štěňata dostala poprvé odčervovací pastu.

 
1. týden Tisk

Neděle, 1. 12. 2013

Týden začal pro štěňata pondělní návštěvou pana doktora u nás a odstraněním paspárků. A potom už přišel nekončící kolotoč spaní a cucání. První dva dny jsme nedokrmovali, chtěli jsme, aby do sebe štěnda dostala co nejvíc kolostra a současně aby se Elis pořádně rozkojila. To se povedlo, mléko jim spouští opakovaně a stihnou se tak vystřídat obě skupiny po šesti. Od třetího dne občas dokrmíme mlékem pro štěňata Beaphar, aby se přírůstky udržely v mezích normy. V sekci odchovy už jsou fotky jednotlivých štěňat, další přidáme do galerie.

 
Tucet béček je na světě! Tisk

Neděle, 24. 11. 2013

Podle předpisu 63. den březosti Elis včera přirozenou cestou porodila. A protože je zvyklá jít do všeho po hlavě a nic nedělá polovičatě, je štěňat hned 12. Průběh porodu byl ukázkový, rodila jedno štěně za druhým přesně po 20 minutách, nebyla ani moc vyčerpaná. Stejně jako máma Arina před 4 lety se o stěňata vzorně stará, ta se mají všechna čile k světu. Vrh je velmi vyrovnaný co do exteriéru i hmotnosti. A protože Elis ví, že si potřebujeme vybrat novou členku naší záchranářské smečky, dala nám rovnou 9 fenek a jen 3 pejsky, takže vybírat bude z čeho. Odkaz na stránky tatínka Gastyho je v oblíbených.

 
Návštěva ZOO Tisk

Pátek, 1. 11. 2013

Minulou sobotu jsme strávili s několika kamarády z jihočeské záchranné brigády v pražské ZOO. Pro všechny psy to byl skvělý zážitek, spousta nových zajímavých pachů. Elis se chovala celkem důstojně, jak se ostatně na její stav sluší, zato lovka Arina si nenechala ujít lov surikat a promyk, užila si i souboj přes sklo s agresivním levhartem. Více o akci a fotky jsou v článku Se psy v ZOO.

 
Potvrzení březosti Elis, zkouška RH-FA Tisk

Středa, 23. 10. 2013

Dnešní ultrazvukové vyšetření potvrdilo březost naší Elisky. Štěňata by se měla narodit po 20. listopadu, jejich vývoj můžete sledovat v článku Pregnancy kalendar v oblíbených. Výsledek sona jsme čekali, Elis v posledních týdnech začala ztrácet svou klackovitost a chová se konečně jako dáma. Projevilo se to i přes víkend na Spáleništi, kde se konalo říjnové soustředění jihočeských záchranářů. Elis se ještě stihla zúčastnit nedělních zkoušek podle mezinárodního zkušebního řádu IPO-R. Ve stopařské kategorii RH-FA předvedla krásnou poslušnost, povedlo se dojít i samotnou stopu (1,5 hodiny stará, 1000 kroků dlouhá cizí stopa , 4 lomy, 5 předmětů). Před mateřskou pauzou tak získala svou devatenáctou zkoušku.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL