_promo.png2
Bonafornax
Brenda složila FPr 1 Tisk

Pondělí, 19. 9. 2016

V sobotu v Netolicích složila Brenda stopařskou zkoušku FPr 1 na 87 bodů a známku velmi dobře. Moc gratulujeme a ať to čuchá i dál!

 
Nabité léto Tisk

Pondělí, 12. 9. 2016

Letních akcí bylo tolik, že jsme je ani nestačili dávat na stránky, takže ty nejdůležitější chronologicky:

  • 4. a 5. června jsme se u brněnské KZJ zúčastnili semináře o současné praxi v terénním vyhledávání. Lektorem byl kpt. Makeš z KS PČR Hradec Králové, který má v rámci policie právě hledání pohřešovaných osob v kompetenci
  • od 8. do 11. června jsme čas trávili na Spáleništi jako organizátoři tradičních závodů Intercup Humanity. Brigita si i zazávodila v kategorii RH-TB. Poslušnost se povedla, speciál už tolik ne, takže jsme se neumístili.
  • od 14. do 17. července jsme byli opět na Spáleništi, tentokrát s rakouskými kolegy z SVÖ Rohrbach. Pobyl byl proložen páteční účastí v Borovanech na IMZ (instrukčně metodické zaměstnání) na které jsme dostali pozvání od GŘ HZS v rámci přípravy na atesty MV.
  • Od 31. července do 7. srpna se konal tábor jihočeské brigády na Spáleništi. Zaměřen byl hlavně na přípravu na výběrák (Český pohár záchranných prací) a atesty MV. V rámci tábora proběhlo několik perfektně připravených výjezdních tréninků - do Nové Pece, Květušína a Volar. Psi si tak vyzkoušeli práci po zátěži v pro ně naprosto nových prostorách. V rámci tábora stihla Brigita složit i zkoušku ZZP/C - speciální sutinovou zkoušku hledání cadaveru na známku dobře.
  • Od 12. do 14. srpna jsme organizovali tradiční zátěžovou akci Air Fresh. Se psy jsme byli v příbramském podzemí - na vodním kole dolu Drkolnov. Následovala osmnáctikilometrová pěší túra do Jinec, proložená sutinovým vyhledáváním, v Jincích potom výborně připravený kurz první pomoci pro psy od pracovníků veterinární kliniky Na Weilovně. Po večerním posezení nás pak v neděli čekal výstup na "Olymp Brd" - horu Plešivec.
  • Od 19. srpna do 21. srpna se konal výjezdní výcvik vodních prací na slapské Živohošti, který jsme pořádali společně s Vodní záchrannou službou Slapy. Akce patřila k těm nejvydařenějším a doufáme, že se sem budeme moci někdy vrátit. fotky z akce
  • Od 24. do 27. srpna jsme se opět na pozvání GŘ HZS zúčastnili dalšího IMZ, tentokrát na Berounce. Sjížděli jsme řeku na raftech a večer jsme jezdili do Kaznějova na hasičský sutinový ternažér prověřovat ochotu psů k práci po celodenní zátěži. fotky z akce
  • Od 31. srpna do do 4. září opět Spáleniště. Konal se zde Český pohár záchranných prací, který je i výběrovým závodem na Mistrovství ČR záchranných psů. Důkladná příprava se vyplatila, s Brigitou jsme z dvaceti účastníků skončili na sedmém místě a Brigita tak jako nejmladší pes postoupila na říjnové mistrovství. fotky z akce
  • 8. září jsme se s brigádou zúčastnili ukázky práce složek IZS na Akci Vltava žije v Českých Budějovicích. Brigitu jsme tentokrát nechali odpočívat, zastoupila ji její babička, zkušená předvaděčka Arina, společně s Elis. fotky z akce

 
Úspěšný víkend Tisk

Úterý, 24. 5. 2016

Uplynulý víkend byl úspěšný pro odchovance z vrhu B. V sobotu na klubové výstavě KŠSP v Zárybniční Lhotě doslaly Becky a Bernadeta v otevřené třídě od hodně přísné švédské rozhodčí známku výborná s krásným posudkem. V neděli pak Brenda a Brigita složily v Netolicích zkoušku ZZO 1.

 
Becca složila zkoušku BH Tisk

Úterý, 10. 5. 2016

V sobotu složila Becca Bona Fornax po menší výcvikové pauze zkoušku BH podle mezinárodního zkušebního řádu IPO. Moc gratulujeme a přejeme další úspěchy!

 
Brenda složila ZPU 1 Tisk

Úterý, 26. 4. 2016

Brenda v sobotu v Letech složila svou již sedmou zkoušku - ZPU 1 podle zkušebního řádu KJ ČR, získala 125 bodů a známku dobrá. Posíláme velkou gratulaci!

 
Becky DKK A/A, DLK 0/0, negativní Tisk

Pátek, 1. 4. 2016

Becky Bona Fornax se jako druhá z vrhu podrobila rentgenům kloubů a také ona s nejlepším možným výsledkem - DKK A/A, DLK 0/0, negativní. Gratulujeme majitelům a přejeme úspěšnou bonitaci!

 
Memoriál F. Jaroše v Netolicích Tisk

Pondělí, 22. 2. 2016

13. 2. 2016 se Brenda Bona Fornax zúčastnila netolického závodu Memoriál F. Jaroše. V kategorii ZZO + doplněk skončila ze 13 závodníků na třetím místě.

 
Pes přítel člověka 2/16 Tisk

Pondělí, 25. 1. 2016

V posledním čísle časopisu Pes přítel člověka s námi vyšel rozhovor o záchranářském výcviku berňáků. Celý rozhovor je v sekci Napsali o nás.

 
Šumavská romantika Tisk

Čtvrtek, 21. 1. 2016

Minulý týden se na Spáleništi uskutečnilo letošní první lavinové soustředění jihočeské brigády. Načasování nemohlo být lepší - po dosavadní nijaké zimě se konečně ochladilo a hlavně začal padat sníh. Bylo ho tolik, že způsobil kalamitu nejen v dopravě, ale i v elektrické síti, část pobytu jsme večer trávili při svíčkách. Postupně napadlo skoro půl metru sněhu, zkoušky se žádné nekonaly, a tak jsme se mohli plně věnovat lavinovému výcviku. Fotky z akce jsou na rajčeti.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL