_promo.png2
Bonafornax
Brenda složila FPr 3 Tisk

Úterý, 22. 11. 2016

V sobotu složila Brenda Bona Fornax v Netolicích zkoušku FPr 3. Podařil se jí opravdu husarský kousek, během pouhých dvou měsíců získala všechny tři stupně této stopařské zkoušky. K velkému úspěchu moc gratulujeme a přejemne hodně radosti z další práce.

 
Mistrovství SVÖ Rohrbach Tisk

Čtvrtek, 17. 11. 2016

V rámci listopadového soustředění na Spáleništi jsme s několika kamarády z brigády vyjeli na Mistrovství SVÖ do nedalekého rakouského Rohrbachu. Brigita závodila jako host v kategorii RH-FLA, tedy mezinárodní zkoušky terénního vyhledávání. V terénu předvedla výbornou práci za 192 bodů, což bylo vůbec nejvyšší bodové ohodnocení speciálu celého mistrovství. Poslušnost už tolik pěkná nebyla, zkoušku jsme ale úspěšně získali. Hlavním smyslem výjezdní akce bylo ale prověření práce psa v neznámém prostředí a to se podařilo.

 
Úspěšná bonitace Tisk

Středa, 9. 11. 2016

Sobotní bonitace v Mladé Boleslavi se zúčastnily dvě naše odchovankyně z vrhu B. Obě úspěšně, takže odteď jsou Bernadette a Becky oficiálně chovné feny. Všem moc gratulujeme, přejeme šťastnou ruku při výběru krycího psa a těšíme se na štěňátka!

 
Bernadeta složila FPr 2 Tisk

Sobota, 29. 10. 2016

Týden po sestřičce Brendě složila stopařskou zkoušku FPr 2 i Bernadeta. Také jí moc gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!

 
Brenda složila FPr 2 Tisk

Sobota, 22. 10. 2016

V neděli složila Brenda Bona Fornax svou jubilejní desátou zkoušku - stopařskou FPr 2 na 90 bodů a známku velmi dobře. Posíláme velkou gratulaci a přejeme hodně štěstí na trojkách.

 
Mistrovství České republiky SZBK Tisk

Neděle, 9. 10. 2016

Minulou sobotu se v Žatci konal již 36. ročník Mistrovství republiky SZBK záchranných psů. Brigita se na ně kvalifikovala sedmým místem na zářijovém Českém poháru záchranných prací. Jako jasně nejmladší pes mistrovství se mezi mnohem zkušenější konkurencí neztratila, se čtyřmi nálezy (dvě osoby ve výšce, jedna ve spodním úkrytu a jeden vzorek mrtvého pachu) skončila na celkovém osmém místě a zajistila si tak automaticky účast i na příštím mistrovství 2017. Závod byl dost obtížný, více než čtyři nálezy neměl žádný pes. Fotky z mistrovství jsou zde.

 
Brenda složila FPr 1 Tisk

Pondělí, 19. 9. 2016

V sobotu v Netolicích složila Brenda stopařskou zkoušku FPr 1 na 87 bodů a známku velmi dobře. Moc gratulujeme a ať to čuchá i dál!

 
Nabité léto Tisk

Pondělí, 12. 9. 2016

Letních akcí bylo tolik, že jsme je ani nestačili dávat na stránky, takže ty nejdůležitější chronologicky:

  • 4. a 5. června jsme se u brněnské KZJ zúčastnili semináře o současné praxi v terénním vyhledávání. Lektorem byl kpt. Makeš z KS PČR Hradec Králové, který má v rámci policie právě hledání pohřešovaných osob v kompetenci
  • od 8. do 11. června jsme čas trávili na Spáleništi jako organizátoři tradičních závodů Intercup Humanity. Brigita si i zazávodila v kategorii RH-TB. Poslušnost se povedla, speciál už tolik ne, takže jsme se neumístili.
  • od 14. do 17. července jsme byli opět na Spáleništi, tentokrát s rakouskými kolegy z SVÖ Rohrbach. Pobyl byl proložen páteční účastí v Borovanech na IMZ (instrukčně metodické zaměstnání) na které jsme dostali pozvání od GŘ HZS v rámci přípravy na atesty MV.
  • Od 31. července do 7. srpna se konal tábor jihočeské brigády na Spáleništi. Zaměřen byl hlavně na přípravu na výběrák (Český pohár záchranných prací) a atesty MV. V rámci tábora proběhlo několik perfektně připravených výjezdních tréninků - do Nové Pece, Květušína a Volar. Psi si tak vyzkoušeli práci po zátěži v pro ně naprosto nových prostorách. V rámci tábora stihla Brigita složit i zkoušku ZZP/C - speciální sutinovou zkoušku hledání cadaveru na známku dobře.
  • Od 12. do 14. srpna jsme organizovali tradiční zátěžovou akci Air Fresh. Se psy jsme byli v příbramském podzemí - na vodním kole dolu Drkolnov. Následovala osmnáctikilometrová pěší túra do Jinec, proložená sutinovým vyhledáváním, v Jincích potom výborně připravený kurz první pomoci pro psy od pracovníků veterinární kliniky Na Weilovně. Po večerním posezení nás pak v neděli čekal výstup na "Olymp Brd" - horu Plešivec.
  • Od 19. srpna do 21. srpna se konal výjezdní výcvik vodních prací na slapské Živohošti, který jsme pořádali společně s Vodní záchrannou službou Slapy. Akce patřila k těm nejvydařenějším a doufáme, že se sem budeme moci někdy vrátit. fotky z akce
  • Od 24. do 27. srpna jsme se opět na pozvání GŘ HZS zúčastnili dalšího IMZ, tentokrát na Berounce. Sjížděli jsme řeku na raftech a večer jsme jezdili do Kaznějova na hasičský sutinový ternažér prověřovat ochotu psů k práci po celodenní zátěži. fotky z akce
  • Od 31. srpna do do 4. září opět Spáleniště. Konal se zde Český pohár záchranných prací, který je i výběrovým závodem na Mistrovství ČR záchranných psů. Důkladná příprava se vyplatila, s Brigitou jsme z dvaceti účastníků skončili na sedmém místě a Brigita tak jako nejmladší pes postoupila na říjnové mistrovství. fotky z akce
  • 8. září jsme se s brigádou zúčastnili ukázky práce složek IZS na Akci Vltava žije v Českých Budějovicích. Brigitu jsme tentokrát nechali odpočívat, zastoupila ji její babička, zkušená předvaděčka Arina, společně s Elis. fotky z akce

 
Úspěšný víkend Tisk

Úterý, 24. 5. 2016

Uplynulý víkend byl úspěšný pro odchovance z vrhu B. V sobotu na klubové výstavě KŠSP v Zárybniční Lhotě doslaly Becky a Bernadeta v otevřené třídě od hodně přísné švédské rozhodčí známku výborná s krásným posudkem. V neděli pak Brenda a Brigita složily v Netolicích zkoušku ZZO 1.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL