promo.png
Bonafornax
Elis na Mistrovství republiky ZP Tisk

Čtvrtek, 10. 10. 2013

16 nejlepších psů a psovodů se kvalifikovalo na 33. Mistrovství republiky záchranných psů v Žatci (prvních osm z loňského mistrovství + osm nejlepších z letošního Českého poháru). Tříletá Elis byla suverénně nejmladším psem, zkušenější konkurence se ale nezalekla. V obou speciálech pracovala s elánem sobě vlastním, spolehlivě našla a výborně označila všechny živé osoby i jeden vzorek mrtvého pachu. Spolu s povedenou poslušností získala 270 bodů a celkové sedmé místo. Tímto výsledkem se přímo kvalifikovala na příští Mistrovství republiky záchranných psů 2014. Výsledky mistrovství.

 
Krytí Elis Tisk

Úterý, 1. 10. 2013

Elis své hárání dlouho odkládala (asi si ještě chtěla užít výcviku a závodů), potom ale příroda zvítězila. Minulý týden jsme se tak vypravili k Pacovu za krycím psem Gasty od Zlatého Roxe. Gasty je výstavně velmi úspěšný pes, mnohokrát vyhrál svou třídu na výstavách, má tituly Junior šampion ČR i Šampion ČR, v soutěži klubu salašníků o nejúspěšnějšího psa roku skončil loni na druhém místě. Líbil se nám i po stránce povahy a pracovních vloh, je v záchranářském výcviku, má i několik zkoušek z výkonu. Krytí proběhlo v pohodě, Elis spolupracovala, po dvou dnech jsme i překryli, za pár týdnů se uvidí na sonu. Více o Gastym na stránkách Ze Zahrádeckých luk.

 
Český pohár ZZP, kvalifikace Elis Tisk

Čtvrtek, 12. 9. 2013

Letošní Český pohár záchranných prací se konal v sobotu u nás na Spáleništi. Zbrusu nový trenažér přivítal 22  psovodů z celé republiky, zúčastnily se i obě naše záchranářky. Elis byla opět jasně nejmladším psem, přesto se při velmi náročném závodě neztratila, obsadila osmé místo a kvalifikovala se tak na říjnové Mistrovství republiky záchranných psů. Arině už se tolik nedařilo, skončila dvanáctá a postup jí tak unikl. Více o akci na stránkách JČZBK, fotky zde a zde.

 
Srpen na Spáleništi Tisk

Neděle, 25. 8. 2013

Celých dvanáct dní jsme v srpnu strávili výcvikem na naší základně na Spáleništi. Pobyt byl rozdělen do tří částí:

  • od 7. do 11. srpna proběhl stopařský výcvik. A protože psovodů, věnujících se záchrannému stopování není mnoho, byl o to intenzívnější.
  • od 14. do 18. srpna pak pobyt pokračoval pracovní brigádou na dokončení sutinového trenažéru. Ten zcela změnil tvář, je teď mnohem náročnější na pohyb psa, vznikla i spousta nových úkrytů. Všichni už se těšíme, jak nový trenažér vyzkoušíme naostro při zářijovém výběráku.

Fotky jsou v galerii, na stránkách brigády a na rajčeti.

 
Výcvikový tábor, Elis ZZS 1 Tisk

Úterý, 6. 8. 2013

Na letošním výcvikovém táboře jihočeské brigády byly obě naše berňačky součástí "stopařského" družstva instruktorky Jany Šmídové, Mistryně světa v záchranném stopování. V rámci soustředění proběhly i stopařské zkoušky, kterých se zúčastnila i naše Elis. Přes extrémní klimatické podmínky, kdy padal jeden teplotní rekord za druhým, předvedla vynikající výkon. Zejména první tisícikroková stopa byla téměř bezchybná, ztratila zde pouhé tři body ze sta. Poslušnost se povedla také na rekordních 93 bodů, celkem získala bodů 279 a zkoušku ZZS 1 ve známce velmi dobrá. V rámci tábora byl samozřejmě čas i na cvičení v sutinách, plochách i ve vodě. Součástí programu byla i velmi zajímavá přednáška RNDr. Šusty z pražské ZOO o pozitivním posilování při výcviku zvířat. V pátek pak proběhla velká oslava několika významných kulatých výročí našich členů.

 
Ukázka pro dětský tábor Tisk

Úterý, 30. 7. 2013

Před čtrnácti dny jsme se zúčastnili ukázky práce záchranných psů pro dětský tábor v Řepici u Strakonic. Více o akci ve fotogalerii z tábora a v článku Populární berňáci.

 
Elis složila zkoušku vodních prací Tisk

Pátek, 19. 7. 2013

V neděli Elis složila svou první vodní zkoušku - ZVP 1. Zúročila tak naše tréninky na Orlíku a hlavně týden v Itálii. S výjimkou zaváhání při přitažení surfaře předvedla ve speciálu perfektní výkon s razancí sobě vlastní. Všechny ostatní cviky, včetně obávaného přinesení pádla, byly na jeden povel a neztratila v nich téměř žádné body. V součtu s poslušností získala 263 bodů a známku dobrá.

 
Arina stříbrná na Bohemia Cupu Tisk

Neděle, 14. 7. 2013

Po velké smůle na letošním stopařském Intercupu nám v další kvalifikaci na MS záchranných psů- Bohemia Cupu-  štěstěna ukázala příznivější tvář. Vylosovaná odpolední stopa č.5 byla na celkem schůdném terénu, i počasí bylo odpoledne příjemnější. Svou šanci Arina využila a tříhodinovou, dva tisíce kroků dlouhou stopu úspěšně dokončila. Získala 178 bodů z 200, největší ztráta byla za aportování identifikačního předmětu místo jeho označení. Prošli jsme i poslušností, celkem jsme získali 255 bodů a vrcholovou zkoušku RH-FB ve známce dobrá. V závodě jsme pak skončili druzí, sedm bodů za vítězným Mistrem světa v záchranném stopování M. Čeňkem a jeho německým ovčákem Quidem. Výsledky

 
Ajax vítězem trojzávodu Tisk

Pondělí, 1. 7. 2013

V Přešticích se uskutečnila poslední část trojzávodu Touškov-Křimice-Přeštice. Zúčastnil se i náš odchovanec Ajax a opět velmi úspěšně: v kategorii ZM skončil druhý, jediný bod za vítězem. Stejně jako v Křimicích exceloval při obraně, rozhodčí jeho výkon ohodnotil plným počtem 50 bodů. V celkovém součtu pak Ajax celý trojzávod vyhrál. Fotky z akce jsou zde.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL