promo.png
Aira Bona Fornax Tisk

7. 10. 2011 jsme Airu navštívili, ze všech štěňat je asi nejvíc exteriérem i chováním podobná mámě Arině. Zvířecích kamarádů okolo ní pořád přibývá, takže si má s kým vybíjet svou energii.

vyfotit Airu v klidu se moc často nepovede, většina fotek vypadá takhle:

20.10.2010: dostali jsme aktuální fotku desetiměsíční Airy:

Fotky z návštěvy u Airy, stáří 3 měsíce: (na fotkách to asi není tolik vidět, ale Aira má ještě tmavší oči než máma Arina a to už je co říct, protože Arina má v bonitačním kódu za barvu oka 1)

vlevo Aira, vpravo Elis:

Aira se narodila jako první štěně ve vrhu, že Arinka už rodí jsme zjistili vlastně až z jejího pískání. Odešla k Třebíči, bydlí v usedlosti se dvěma trpasličími špici, kočkami a kozami, takže jako původní berňáci na švýcarském statku.

první zprávy z nového domova:

Ahoj, zdravím, mail jsem ještě neposlala, rozbil se mi modem, tak zatím píšu. Airinka je divočák Kid, ráno to je rachot, než se nabaští celá smečka. Teď už se unavila a chrupe, ostatní také až na nejmenší koťata. Aríša, tak ji překřtili kluci, baští docela dost, v neděli jedla 5krát, včera jsme to už srovnali na 4krát, ale v noci se ještě dorazila piškoty. Moc jsem se nevyspala, Arinka se několikrát budí, tak chodíme čurat. Je to prostě miminko. Jen ty zoubky a drápky. Pupík má v pořádku, odlepila jsem ho a na stehy pojedeme ve čtvrtek. Na procházce ujde tak 500m, pak už si kecne na zadek a nejde. Zase se vzbudila a mordí hračky i mne. Tak zatím ahoj, jdeme ven.

Zdravíme, tak se nám podařilo Airušu unavit do spánku, od půl šesté si chtěla hrát, hned se naučila vylézt na gauč a zatím co Áju jsme museli utěšovat, aby nebyla smutná, Airu jsme utěšovali, že si s ní nikdo nechce hrát. Byli jsme na procházce a vyhrabat auto, včera jsme kousek před vraty zapadli, tak s ostatními zvířaty asistovala. Teď konečně po dvou krmeních usnula, ráno měla granulky s kuřeím a teď tvaroh s piškoty, papá hezky, tak zhruba ojem 1,5 dl. Co u Vás? Nejsou holky smutný?

stáří 7 týdnů, 7,0 kg:

stáří 6 týdnů,  5,7 kg:

stáří 5 týdnů,  4,3 kg:

stáří 4 týdny, 3,25 kg:

stáří 3 týdny,  2,3 kg:

stáří 2 týdny,  1,34 kg:

stáří 7 dní,  0,8 kg:

stáří 8 dní

Fenka, barva stužky: RŮŽOVÁ

Porodní hmotnost:                      350g