promo.png
Bonafornax
Expedice Slaná voda 2013 Tisk

Úterý, 18. 6. 2013

Vzhledem k průběhu letošního jara a začátku léta jsme se na letošní Slanou vodu opravdu upřímně těšili. A Itálie nezklamala, přivítala nás nádherným počasím a stále rostoucími teplotami vzduchu i moře. Obě naše berňačky byly zase objektem nehraného zájmu všech Italů už při cestě na pláž, stejně tak i při výcviku poslušnosti a vodních prací. V létě na zkouškách uvidíme, co se Elis všechno naučila, chuť do práce jí v Itálii rozhodně nechyběla. Více v článku Skvostná Itálie, fotky budou v samostatné galerii.

 
Opět vítězný Ajax Tisk

Neděle, 16. 6. 2013

Ajax Bona Fornax opět vyhrál obranářský závod kategorie ZM v Křimicích. O svém vítězství rozhodl jako obvykle suverénním výkonem v disciplíně obrana, tentokrát získal plný počet 50 bodů. Posíláme další velkou gratulaci a přejeme hodně štěstí i v Přešticích!

 
Intercup Humanity 2013 Tisk

Pondělí, 3. 6. 2013

Letošní Intercup pořádala pražská brigáda na Živohošti. Po předloňském čtvrtém místě v sutinách a loňském bronzu v plochách jsme tentokrát zvolili stopařskou RH-FB. Jedná se o 3 hodiny starou cizí stopu, 2000 kroků dlouhou, 8 lomů, 8 předmětů, položenou v různorodém terénu. Arina šla skvěle, už to začínalo vypadat na docela velký úspěch, těsně před koncem jsme ale na křížení s cestou a betonovým můstkem ze stopy sešli a skončili nakonec na pátém místě.

 
Úspěšný Ajax Tisk

Úterý, 28. 5. 2013

Ajax Bona Fornax skončil na kynogických závodech v Touškově druhý v kategorii ZM, o jediný bod za vítězem. Nejvíce se mu opět dařilo v disciplíně obrana, kde získal nejvyšší počet 46 bodů a porazil v ní všechny přítomné německé ovčáky. Ajaxovi i páníčkům gratulujeme a přejeme další úspěchy.

 
Arina složila ZZP/C Tisk

Neděle, 19. 5. 2013

Arina včera v Mokrém u Českých Budějovic složila svou 34. zkoušku - sutinový cadaver ZZP/C. V denním speciálu získala 119 bodů, v nočním plný počet 70 bodů, celkem 189 a známku velmi dobře.

 
Květnové soustředění, Elis FPr 2 Tisk

Sobota, 11. 5. 2013

Toto prodloužené soustředění jsme zahájili již prvního května celodenním výcvikem stop v Netolicích. Pokračovali jsme hned na Spáleniště, kde jsme až do neděle trénovali hlavně sutiny, cadaver a opět stopy. Po dlouhé zimě jsme chtěli využít ideálních podmínek pro stopování, za současného počasí tráva roste před očima a brzo budeme čekat na senoseč. Intenzivní trénink se hned projevil výsledkově: Elis dnes složila u rozhodčího Kováře v Netolicích stopařskou zkoušku FPr 2 na 96 bodů a známku výborně, čtyřbodová ztráta je za příliš temperamentní a rychlé vypracování stopy, což u Elis už nepřekvapuje. S Arinou jsme se dnes zúčastnili ukázky výcviku záchranářských psů na akci Šumaman, kterou pořádá Policie České republiky v Přední Výtoni.

 
Návštěva u nápadníka Tisk

Neděle, 28.4.2013

Včera jsme si konečně udělali čas a zajeli na návštěvu na Vysočinu do CHS Ze Zahrádeckých luk, kde žije potenciální otec plánovaného vrhu B Gasty od Zlatého Roxe. Holky a Gasty se proběhali po loukách, proplavali v rybníku, prošli jsme i místní sutinu zemědělské usedlosti. Více o Gastym na stránkách CHS Ze Zahrádeckých luk, fotky se objeví po kliknutí na název článku.

 
Výjezdní soustředení ve Chbanech Tisk

Středa, 24.4.2013

Sobotu a neděli jsme strávili tréninkem v severočeských Chbanech na sutinovém trenažéru SZBK. Proběhly i zkoušky ZZP/C, kterých se zúčastnily i obě naše záchranářky. Elis byla úspěšná a získala tak svou první cadaverovou zkoušku, pro Arinu to byl první ostrý test po zdravotních problémech. Pohyb po sutině zvládala bez problémů, předvedla výborný první speciál s nálezem dvou vzorků, v nočním speciálu jsme ale špatně vykryli terén a poslední vzorek nenašli. Více o akci na stránkách jčzbk a fotogalerii. Při nedělním návratu jsme se zastavili v Praze na Jaggy klinice, která pořádala den otevřených dveří. Prohlédli jsme si špičkové vybavení a zázemí kliniky, unešeni jsme byli lidským přístupem všech zaměstnanců. Paní doktorka nám provedla i neurologickou kontrolu Ariny, dostali jsme pochvalu za pokroky a konzultovali daší rehabilitaci. Jako ideální cvičení nám byl doporučen pohyb po sutinách a cvičení rovnováhy na překážkách...

 
Ukázka pro malé hasiče Tisk

Čtvrtek, 18. 4. 2013

V sobotu jsme v Jincích měli trochu jiný program než obvykle: předváděli jsme výcvik záchranných psů pro malé hasiče z SDH Písnice. Více o akci řeknou fotky.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL